Recenze na knihu: Ghostgirl-Vítejte na onom světě

17. října 2012 v 19:41 | Mandy |  Recenze knih
Ahoj, dnes tu máme článek, vlastně tedy recenzi na knihu: Ghostgirl 1. díl- Vítejte na onom světě. Tuto knížku jsem četla o prázdninách, zezačátku jsem si myslela, že bude dost nudná, ale jak jsem se více prokousala ke středu, začala se mi moc líbit.

Základní údaje o knize:
Název: Ghostgirl-Vítejte na onom světě
Díl: 1. ze 3
Série: Ghostgirl
Napsala: Tonya Hurleyová
Vydalo nakladatelství: Fortuna Libri
Originální název: Rest in Popularity-což znamená Odpočívej v popularitě(zajímavé je, že takto se jmenovala poslední kapitola v knize přeložené do češtiny, pokud tedy jako kapitoly nepočítáte Prolog a Epilog.)
Žánr: U této knihy je těžší určit žánr, ale já bych ji řadila mezi sci-fi a fantasy
Byla pro mě kniha čtivá? Ano, četla se mi dobře, rychle, žádné zádrhely, občas tam byly sice překlepy, ale to se stává :)
Jak dlouho jsem ji četla? Asi týden, ale měla jsem mezitím dlouhé prostoje, takže kdybych ji měla číst v kuse, bylo by to samozřejmě rychlejší :)
Počet stránek: 336
Orientační cena: 400 Kč
Obálka:

Jak se mi kniha četla? Jak jsem již psala v úvodu, na začátku mi připadala kniha nudná, nezáživná, tuctová. ALe jakmile jsem se trochu blíže prokousala k textu, vyklubala se z toho moc pěkná kniha. Na knize mě zaujalo hlavně to, že na začátku každé kapitoly byl citát a zamyšlení, což se mi opravdu líbilo. A v knize byly i obrázky. A musím říct, že naprosto úžasné, alespoň mně osobně se strašně líbí. I celkový design knihy je moc povedený, ta rakev na úvodní stránce, vyzdobené okraje a obrázek Charlotte (hlavní hrdinky) na začátku každé kapitoly. Co mi ale na knize dost vadilo byly její postříbřené okraje stránky, lepily se mi na prsty a potom nešly sundat. A nevím, jestli to bylo právě jejich přičiněním, ale kniha odporně páchla. Ne, vážně si nedělám srandu, prostě hnusně smrděla. Ostatní nové knížky vždy tak nádherně voní, ale tahle? A ne, nebylo to tím, že bych ji měla starou ošmatanou a politou z knihovny, je moje a úplně nová. Takže nevím, no... :D

Nebudu vás tady nudit mým vlastním dlouhým obsahem, a tak sem dávám jen obsah z obálky: Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kursu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá nadosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...

Citáty z kihy-vložím vám sem pár citátů přímo z kihy, které mne zaujaly: Přátelé jsou jako hvězdy. Vždycky je nevidíte, ale víte, že tady jsou. Sny se vždycky plní. Možná ne během života-ale splní se. V každém vztahu jsou vždycky bolestivé jámy, do kterých padají nesplnitelná přání. Oči jiných jsou naše vězení, jejich myšlenky naše mříže. Sním v bdění každý den. Byla jsem sama na světě, ale můj sen měl být sám světem.

Co mě na knize nejvíce zaujalo? Ta hlavní myšlenka příběhu-když zemřete, nejdete hned do nebe nebo do pekla, ale ještě jste na našem světě, i když ne živí, a musíte splnit úkol, který jste v minulosti nezvládli, a až poté můžete jít dál.

Nejoblíbenější postava v knize? Jednoznačně Scarlet a Mike, i když ten se v příběhu objevuje jen zřídka

Nejméně olíbená postava: Petula, Damen, ale uznávám, že bez nich by byl příběh suchý

Celkově se mi knížka moc líbila a těším se na další díly.

Mé hodnocení: 8/10 bodů :)

Komu bych ji doporučila? Hlavně dívkám, samozřejmě, a lidem, kteří se zabývají nadpřirozenem :)

A zde je pár obázků ke knížce, které jsem našla na netu (ale v knize nebyly):


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký žánr knih máte nejraději?

Fantasy 35.9% (28)
Detektivka 7.7% (6)
Román 7.7% (6)
Dobrodružná 7.7% (6)
Poezie 3.8% (3)
Komiks 7.7% (6)
Bajky 3.8% (3)
Báje a pověsti 5.1% (4)
Horor 6.4% (5)
Sci-fi 7.7% (6)
Naučné knihy 6.4% (5)

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 17. října 2012 v 20:31 | Reagovat

To je škoda že nebyly v knize, nakladatel na ní šetřil.

2 Roxanne Roxanne | Web | 17. listopadu 2012 v 22:51 | Reagovat

Kniha se mi fakt docela líbila :)
Ale dvojka mě už dost nudila :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter